Umělci

z daleka i blízka

  • Mezzotono
  • Jazzation
  • SKETY
  • Oktet
  • Kolenem
  • Písňovar

Mezzotono (Itálie)

Neděle 4. 11. 2018

Mezzotono

Projeli skoro celý svět, chybí jim prý jen Austrálie a Česká republika! Italský kvintet zpívá zábavný mix italské i světové hudby, ať už populární či lidové, jazzu, popu i klasiky. Velmi vtipně zapojují publikum a jejich koncerty jsou pro všechny velmi příjemným zážitkem!

Jazzation (Maďarsko)

Pátek 2. 11. 2018

Jazzation

Co odlišuje Jazzation od ostatních a cappella souborů? Skutečnost, že autentický jazz ve vokálním zpracování je jejich hlavní charakteristikou, a ne jen vedlejší? Jejich jedinečná přítomnost, rozprostřená dokonale mezi dva džentlmeny a tři krásné dámy? Jejich několik mezinárodních ocenění z Lipska, Grazu a Pinerola? Jejich ochota “učit se od velikánů”? Nebo jejich kontinuální poslání šířit lásku k a cappella žánru, ať jsou kdekoli na světě?
Odpověď zní, samozřejmě, VŠE a zároveň NIC z výše uvedeného.

VŠE, protože vše zmíněné o tomto uskupení, které letos slaví 10. výročí, je pravda. A NIC, protože skutečnou podstatou Jazzation je tajná složka, která nutí diváky stále se na koncerty vracet, a která udržuje pohromadě i soubor samotný. Je to něco, co se slovy nedá popsat; lze to pouze zažít.

Je to něco víc, než jen hudební rozmanitost a komplexní vokální harmonie; víc, než přesné ladění a příjemný poslech; víc, než letité přátelství a pozitivní energie na pódiu. Ať je to cokoliv, Jazzation vám to brzy přiveze do Prahy – přijďte a uvidíte sami!

SKETY (ČR)

Sobota 3. 11. 2018

SKETY

SKETY jsou šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. Mají na kontě debutové CD SKETY, které bylo v roce 2015 nominováno ve čtyřech kategoriích na mezinárodní žánrové ceny CARA (Contemporary A Cappella Recording Awards). Sami se hlásí k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají tam, kde by to mnozí nečekali a vytvářejí tak osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb leží jejich těžiště též ve výrazné autorské tvorbě.

V listopadu doprovodí SKETY celý jeden díl oblíbené soutěže StarDance v České televizi.

Skety mi velmi připomínají Singers Unlimited a řekla bych, že se jim ze všech vokálních skupin, které jsem kdy slyšela, blíží snad nejvíce. A to je, přátelé, ta největší pochvala, kterou mohu vyslovit! Jejich neuvěřitelné muzicírování mě dohání až k slzám. Jejich živé vystoupení ve mně vyvolalo ty nejniternější pocity! Bylo vzrušující, plné emocí a hlavně inteligentní. Prosím, podpořte jejich tvůrčí úsilí, protože to je jeden z nejlepších způsobů, jak udržet skutečný vokální jazz při životě!

— Kim Nazarian, New York Voices

Oktet (ČR)

Neděle 4. 11. 2018

Oktet

Oktet. Název by implikoval osm členů, ale je jich deset. Jeden z nejmilejších vokálních souborů, uskupení lidí, kteří srší radostí z muziky a zpívání. Jsou několikanásobní vítězové soutěže Jirkovský písňovar a zpívá jim to prostě skvěle! Jsme moc rádi, že budou v neděli součástí PACF.

Kolenem (ČR)

Sobota 3. 11. 2018

Kolenem

Kolenem – acapella rhythm & blues. Brněnský vokální kvintet zpívající zcela bez nástrojů písně od doo-wopu až k blues, známé i neznámé melodie, písně houpavé, swingující, pomalé i rychlé. A navíc zpívají na originály starých dobových mikrofonů! Naši zvukaři se také těší!

…kdo to bude? (a odkud?)

Pátek 2. 11. 2018

Jirkovský písňovar

Ve spolupráci s (až kam pamět a vědění sahá) jediným českým soutěžním festivalem a cappella ansámblů a sborů Jirkovský písňovar si ctěnému publiku dovolujeme nabídnout toho času čerstvého vítěze! Kdo to bude netušíme. Netušíme tedy ani, zda se bude vítěz moci PACF zúčastnit. To se však vyvrbí po 7.10., kdy proběhne v Jirkově vyhlášení. Po dvou letech, kdy se jako porotce Písňovaru účastnil Petr Wajsar, bude na důkladný výběr vítěze letos dohlížet jiná Sketa, Veronika Vítová. O vývoji situace vás budeme informovat zde na webu i na PACF Facebooku.